prezent dla grafika

Prezent dla miłośnika grafiki – co wybrać?

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Już za chwilę zasiądziemy do wspólnego stołu, będziemy cieszyć się bliskością rodziny i rozpakujemy prezenty spod choinki. A skoro o prezentach mowa – czy na pewno zadbałeś już o podarunki dla wszystkich? W naszym najnowszym wpisie podpowiadamy, co kupić grafikowi, miłośnikowi sztuki lub projektowania. 

Pamięci nigdy zbyt wiele

Dodatkowy dysk przenośny, na którym można przechowywać ważne pliki, to praktyczny prezent dla każdego, kto pracuje przy komputerze – nie tylko dla grafika, ale także dla programisty, fotografa, a nawet… księgowego.

Do czego może przydać się urządzenie pamięci masowej? Do przechowywania kopii zapasowych, zabezpieczeń, do lepszego zarządzania posiadanymi zbiorami czy po prostu do przechowywania plików, na które brakuje miejsca na dysku twardym komputera.

Efekt WOW

Klawiatura projekcyjna to zarazem ciekawy i niezwykle praktyczny gadżet. Niewielkich rozmiarów pudełko mieści w sobie wyświetlacz, który na płaszczyźnie biurka, blatu roboczego czy stołu wyświetla klawiaturę. Oczywiście, można z niej korzystać tak samo, jak z klasycznego modelu: pisać, używać klawiatury numerycznej czy skrótów klawiszowych.

Zalety klawiatury laserowej? Niewielki rozmiar, umożliwiający łatwe przenoszenie (klawiatura zmieści się w każdym plecaku czy torebce), możliwość korzystania w dowolnym miejscu i podłączenia do większości urządzeń elektronicznych (w tym do tabletu czy do smartfona). 

Brush lettering

Kaligrafia i brush lettering to prawdziwy hit wśród tegorocznych prezentów! Notatniki czy arkusze ćwiczeń są popularne wśród influencerów i popularnych projektantów – niektórzy stworzyli nawet autorskie serie do brush letteringu (być może znajdziesz egzemplarz wydany przez idola osoby, którą chcesz obdarować?). 

Zeszyt, dzięki któremu można ćwiczyć kaligrafię, a nawet tworzyć własne fonty, bez wątpienia przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi typografii.

Ciepło i dostępność

Szukasz niedrogiego prezentu dla osoby, która otacza się nowoczesną technologią? Postaw na rękawiczki umożliwiające obsługiwanie ekranów dotykowych w smartfonach czy laptopach. 

Rękawiczki dotykowe zapewniają dłoniom ciepło (przy grudniowych temperaturach są wręcz niezbędne!), a przy tym występują w ogromnej gamie kolorów, wzorów i stylów. Bez problemu wybierzesz spośród nich coś odpowiedniego!

Doświadczenia i wiedza

Jeżeli masz naprawdę mało czasu na zakup prezentu, możesz zdecydować się na subskrypcję wybranego programu lub zamówienie kursu online. Wystarczy do tego kilka kliknięć, a wybór jest naprawdę ogromny.

Początkujący projektant może ucieszyć się z dostępu do profesjonalnego programu graficznego (np. Photoshop, Corel, 3DS Max) lub kursu, który otworzy przed nim tajniki wymarzonego zawodu – duży wybór szkoleń znajdziesz m.in. na platformie skillshare.

Co z doświadczonymi grafikami? Możesz zdecydować się na zakup dostępu do profesjonalnych publikacji na temat projektowania lub… ukryć pod choinką kartę podarunkową do wybranego serwisu (np. Adobe), dzięki której obdarowywany sam wybierze swój prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *