Fotoksiążka Google

Fotoksiążka w Zdjęciach Google – ciekawy prezent na święta

Nie masz jeszcze prezentu na Święta? A może szukasz pomysłu na upominek na inną okazję lub po prostu chcesz wywołać swoje zdjęcia w formie estetycznej, eleganckiej fotoksiążki? Teraz dzięki Google możesz to zrobić szybko, łatwo i samodzielnie – wszystko za sprawą usługi wbudowanej bezpośrednio w Zdjęcia Google. Wystarczy stworzyć album w aplikacji i zamówić fizyczną fotoksiążkę.

Jak działa Fotoksiążka w Zdjęciach Google. Dostępne formaty i koszt

Usługa Fotoksiążki Google była dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych już od połowy 2017 roku. W Polsce musieliśmy na nią poczekać do października 2019.

Z usługi możesz korzystać zarówno w aplikacji mobilnej Zdjęcia Google, jak i przez desktopową wersję strony (znajdziesz ją w menu po lewej stronie). Przy jej pomocy stworzysz nie tylko jedną, a wiele fotoksiążek. Ponadto będziesz mieć dostęp do wersji roboczych, dzięki czemu swoją fotoksiążkę będziesz mógł tworzyć na raty (i na różnych urządzeniach).

Dostępne są fotoksiążki w miękkiej i twardej oprawie. Ile kosztuje fotoksiążka Google? Oto ceny na dzień 18.12.2019:

  • Miękka oprawa 18 x 18 cm – cena za 20 stron to 55,99 zł, każda dodatkowa strona to koszt 2,49 zł.
  • Twarda oprawa 23 x 23 cm – cena za wersję podstawową 20 stron to 98,99. Koszt każdej następnej strony – 2,69 zł.

Pamiętaj też o kosztach przesyłki – 25,99 zł za standardową przesyłkę i 59,99 zł za priorytet.

Koszt fotoksiążki Google nie jest najniższy w porównaniu do wielu tego typu produktów na rynku, jednak za tę  cenę otrzymasz produkt dobrej jakości, na wysokiej jakości papierze. Warto wspomnieć też, że są na rynku małe, polskie firmy, które tworzą fotoksiążki i solidnie je oprawiają, a cena takiej usługi często przekracza 300 zł.

Należy zwrócić też uwagę na okładkę – mimo iż wersja w twardej oprawie jest znacznie droższa, to taki format będzie trwalszy i przetrwa próbę czasu. Co może budzić zastrzeżenia? Rozmiary książek – te zdecydowanie nie należą do największych.

Dużą zaletą fotoksiążki Google jest to, że możesz zrobić ją samodzielnie i nie musisz zgrywać fotografii, które przechowujesz w aplikacji Zdjęcia Google. To znaczne ułatwienie dla każdego, kto korzysta z produktów Google. Proces tworzenia książki jest bardzo prosty. Aby samodzielnie ją zaprojektować, wystarczy nawet kilka kliknięć.  Jak zaprojektować książkę? Wybierz usługę z menu po lewej, a potem wyszuka zdjęcia (z osi czasu lub przez wyszukiwarkę). Następnie przejdź do kreatora, który pozwoli Ci widzieć podgląd strony. Możesz skorzystać z poniższych układów:

  • Zdjęcie kwadratowe na całą stronę,
  • Zdjęcie kwadratowe z białą ramką,
  • Zdjęcie prostokątne z białą ramką, na środku strony.

Dlaczego fotoksiążka to dobry pomysł na prezent?

Wywoływanie zdjęć dla wielu osób odeszło trochę w zapomnienie. Odkąd możemy przechowywać fotografie w komputerze lub na dyskach zewnętrznych, zdecydowana większość z nas wybiera tę właśnie opcję. Jest to zrozumiałe, ponieważ taka forma niesie za sobą ogromną wygodę i nic nie kosztuje. Jednak to właśnie zdjęcia w fizycznej postaci potrafią wywołać to magiczne uczucia – trzymana w ręku fotografia pozwala ni bliski, niemal namacalny kontakt ze wspomnieniami. Jeśli chcesz stworzyć np. album ze zdjęciami z podróży, album tematyczny czy z fotografiami bliskiej Ci osoby, zamiast wywoływania pojedynczych zdjęć, możesz zdecydować się na estetyczną fotoksiążkę od Google, która wygląda elegancko i zajmuje niewiele miejsca na półce.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *