Jak wykorzystać papierowe zdjęcia?

Klasyczne,  papierowe odbitki, to w dobie powszechnej cyfryzacji prawdziwy powrót do przeszłości. Z dużym sentymentem i niekłamaną przyjemności przeglądamy np. wspomnienia z wakacji zapisane na papierowych kadrach. Takie fotografie, to z całą pewnością bardzo osobista i przyjemna pamiątka. Dlatego też warto zdecydować się na wywołanie zdjęć, najlepiej przez internet. Dzięki temu zapisane w komputerze cyfrowe pliki zamienimy w piękne, papierowe obrazy.

Jak ciekawie zaprezentować papierowe fotografie?

papierowe fotografieWywoływanie zdjęć online to najwygodniejszy sposób na wydrukowanie papierowych odbitek. Oprócz tego, że internetowe laboratoria fotograficzne oferują atrakcyjne ceny, to także ekspresowo realizują swoje zlecenia. Gotowe odbitki można otrzymać nawet w ciągu 24 h. 

Jeżeli wydrukowałeś już swoje najlepsze ujęcia w odpowiednich formatach, to czas pomyśleć, jak można je ciekawie wyeksponować.

 Podajemy więc kilka podpowiedzi:

  • Album fotograficzny, to zdecydowanie najbezpieczniejszy sposób na przechowywanie standardowych fotografii. Oprócz tego, że zdjęcia są chronione przed uszkodzeniem, to także bardzo elegancko się prezentują.
  • Niewielkie odbitki takie jak 9X13 cm lub 10X15 cm można także efektownie zaprezentować w ozdobnych ramkach i wyeksponować np. na kominku.
  • Duże formaty panoramiczne, kwadratowe, lub powiększenia XXL najlepiej prezentują się w ozdobnych ramach, lub antyramach zawieszone na ścianie. Jeśli wybrana ekspozycja nam nieco się znudzi i będziemy chcieli zaaranżować swoje wnętrze na nowo, to wystarczy podmienić odbitki w identycznym formacie w ramkach.
  • Ciekawym pomysłem na prezentacje swoich papierowych zdjęć jest także umieszczenie ich na stronach kalendarza. Taki kalendarz można zamówić w większości fotolabów, wysyłając wcześniej wybrane wcześniej zdjęcia.
  • Ostatnio bardzo popularne jest także zawieszanie papierowych fotografii na sznurku, przy pomocy spinaczy do bielizny i tworzenie tzw. fotograficznej girlandy. Używa się także specjalnych do tego celu kolorowych, miniaturowych spinaczy, które nie tylko lepiej wyglądają, ale także precyzyjniej podtrzymują zdjęcia. 
  • Interesującą propozycją jest także fotograficzny kolaż. Do tego celu należy wybrać zdjęcia o podobnej tematyce i najlepiej w podobnym odcieniu, aby stworzyć spójną całość. Należy także przygotować podstawę w odpowiednim kształcie, do której będziemy przyklejać zdjęcia. Taka baza może mieć kształt np. kwadratu, prostokąta, koła, a nawet serca. Wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz inwencji.

Każdą z tych propozycji można również z powodzeniem użyć, jako niepowtarzalny prezent dla kogoś bliskiego. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *