flash-it.pl - Wydruki zdjęć w różnych formatach

Wydruki zdjęć w różnych formatach

Jeżeli przygotowałeś już folder ze zdjęciami, które chcesz wydrukować, to zanim złożysz zamówienie, powinieneś zastanowić się, w jaki sposób chcesz je przechowywać lub eksponować. Dlatego też warto wcześniej zaopatrzyć się w odpowiedni album lub ramki. Bez względu na to, czy udasz się do stacjonarnego laboratorium fotograficznego, czy też wybierzesz internetowy fotolab, to musisz określić również odpowiedni format, rodzaj papieru oraz ilość odbitek. 

Jak wybrać odpowiedni papier fotograficzny i format zdjęcia?

Jeśli zdecydowałeś się na wydruk i wybrałeś usługę wywoływanie zdjęć online, to zamawiając odbitki, musisz określić również kilka parametrów. Wydruki zdjęć przez internet, to obecnie najbardziej popularna usługa. Warto także wybrać odpowiedni rodzaj papieru fotograficznego, adekwatnie do formatu fotografii. Jeżeli decydujesz się na standardowe, niewielkie odbitki takie jak 9X13 cm, lub 10X15 cm, to najlepszym rozwiązaniem będzie papier błyszczący.Takie zdjęcia dobrze prezentują się w albumie fotograficznym, dlatego też należy dokupić odpowiedni do rozmiaru album. Fotografie wydrukowane na błyszczącym papierze są nieco bardziej wyraźne, ale niestety podobnie jak na papierze matowym są nieodporne na zadrapania. Dlatego też album wydaje się idealnym rozwiązaniem, aby zapobiec zniszczeniu zdjęć. Wydruk jest tylko jednym z niezbędnych elementów odpowiedzialnych za dobrą jakość zdjęcia. Przed wydrukowaniem pliku cyfrowego należy także go odpowiednio przygotować. Bardzo ważne jest także właściwe skadrowanie, nasycenie barw i specjalna korekta. W internetowym fotolabie Fotocentrum można zamówić odbitki online. W cenie tej usługi zawiera się również profesjonalna korekta, wykonana przez grafika. Dlatego też warto przejrzeć ofertę tego fotolabu.

Jeżeli więc planujesz na nowo zaaranżować swoje wnętrze, w którym masz jasną, niezagospodarowaną ścianę, to warto wybrać najlepsze ujęcia i zamówić duże formaty. Należą do nich formaty XXL, czyli formaty kwadratowe tzw. instafotki, formaty panoramiczne, lub klasyczne powiększenia. 

Z całą pewnością w swojej kolekcji zdjęć cyfrowych znajdziesz piękne ujęcia krajobrazu, cudowny zachód słońca, czy też zatrzymany w kadrze obraz morza. Być może podczas dalekich podróży zrobiłeś ciekawe portrety mieszkańców zwiedzanych krajów lub po prostu udał Ci się niesamowity portret ukochanej. Dlatego też np. formaty panoramiczne świetnie nadają się właśnie do pięknych ujęć krajobrazu, a formaty kwadratowe są idealne do zdjęć portretowych. 

Ten rodzaj wydruków najlepiej prezentuje się na papierze matowym, który nie odbija niepotrzebnie światła. Z kolei, jeśli chcesz uzyskać specyficzny klimat starych zdjęć w stylu vintage, to do tego celu najlepsze będą wydruki na papierze jedwabistym. 

Jeśli masz ochotę nadać nowy wyraz swojemu salonowi i sprawić prawdziwą przyjemność sobie i swoim bliskim, to wybierz wydruki XXL. To zawsze się sprawdza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *