Pieczątka kolorowa, długopis z pieczątką, pieczątka dla fotografa

Jesteś fotografem i prowadzisz działalność? Poznaj nietypowe rodzaje pieczątek, którymi możesz podkreślić swoją oryginalność

Pieczątka to pieczątka – cóż może być w niej oryginalnego? Jak się okazuje, całkiem dużo! Dzięki pomysłowości producentów stempli możesz wybrać taki produkt, który sprawi, że nawet stemplowanie faktur czy umów, będzie niosło za sobą znamiona kreatywności. Sprawdź, jak to zrobić!

Długopis z pieczątką

Jako fotograf prawdopodobnie często jesteś w terenie. Aparat, statyw, obiektywy, lampy – wszystko to zajmuje miejsce i sporo waży. Po co dokładać sobie ciężaru i nosić ze sobą dużą pieczątkę, aby podstemplować umowę, czy fakturę? Świetnym rozwiązaniem dla Ciebie może być długopis z pieczątką!

Z pozoru taki produkt przypomina elegancki, metalowy długopis lub pióro. I faktycznie – pełni taką funkcję. Na szczycie długopisu znajduje się jednak niewielki element, który możesz wyjąć i rozwinąć – jest to właśnie gumka stemplująca.

Długopis z pieczątką to połączenie elegancji, klasy, funkcjonalności i pomysłowości. Zmieszczą się na niej najważniejsze dane, takie jak imię i nazwisko, dane kontaktowe czy NIP.

Pieczątka kolorowa i stempel z logo

Jeśli stemple wydają Ci się nudne i kojarzą się ze smutnymi, czarnymi odbiciami na papierze, wyprowadzamy Cię z błędu! Stempel postawiony na papierze nie musi być czarny i monotonny. Wszystko dzięki kolorowym tuszom i możliwości zawarcia we wzorze pieczątki elementów graficznych.

Twój stempel może być np. zielony, czerwony, niebieski, a nawet fioletowy (lub może łączyć 2 kolory!). Dodatkowo na płytce stemplującej możesz zamieścić np. logotyp i hasło reklamowe lub inny element, będący częścią Twojej identyfikacji wizualnej.

Pieczątki – duże rozmiary

Jeśli nie potrzebujesz stempla niewielkich rozmiarów (np. długopisu z pieczątką lub automatu w wydaniu mini), możesz postawić na pieczątkę o dużym rozmiarze. Na takim stemplu zmieścisz wszystkie najważniejsze informacje, takie jak:

  • Imię i nazwisko,
  • Nazwę Twojej działalności,
  • Adres, nr telefonu,
  • E-mail, adres strony www,
  • Nr konta bankowego (jeśli uznasz, że jest Ci to potrzebne),
  • Logo, hasło reklamowe.

Taka pieczątka może pełnić nie tylko funkcje informacyjne, ale także reklamowe. Jeśli chcesz postawić na dużą pieczątkę, możesz zdecydować się np. na ekologiczny i ekonomiczny stempel drewniany z zewnętrzną poduszką nasączoną tuszem lub automaty samotuszujące.

Ex libris – pieczątka do zadań specjalnych

Ex libris nie pełni funkcji pieczątki firmowej i raczej nie zawiera informacji takich jak dane kontaktowe czy dane firmy (chociaż wszystko zależy od Twojej kreatywności). Ex libris służy przede wszystkim do stemplowania książek i oznaczania ich przynależności do danego księgozbioru. Ex libris może zawierać imię i nazwisko, inicjały lub nazwę danej instytucji. Ten rodzaj stempla często jest zdobiony, elegancki, nietuzinkowy. Wszystko po to, aby prezentował się stylowo po wewnętrznej stronie okładki książki.

Ty, jako fotograf, możesz wykorzystać ex libris do stemplowania zarówno swoich księgozbiorów, jak i np. albumów fotograficznych, które wychodzą spod Twojej ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *