flash-it.pl - Polskie trasy rowerowe – gdzie pojechać na wycieczkę?

Polskie trasy rowerowe – gdzie pojechać na wycieczkę?

Zwiedzanie z perspektywy dwóch kółek niesie za sobą wiele zalet. Możesz w każdym monecie się zatrzymać, by podziwiać piękno przyrody. Przemieszczasz się szybciej niż pieszo, dzięki czemu możesz zobaczyć znacznie więcej. Nie zanieczyszczasz powietrza, a do tego wszystkiego dbasz o kondycję, zdrowie i sylwetkę. Możesz jeździć na rowerze niemal o każdej porze roku – wystarczy przygotować odpowiedni strój. Dokąd wybrać się na wycieczkę rowerową, aby podziwiać piękne, polskie krajobrazy? Zapraszamy Cię na wycieczkę!

Południe Polski – rowerowe Bieszczady

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady! Koniecznie z rowerem! Możesz napawać się pięknymi widokami polskich gór, a do tego cieszyć się ciszą i spokojem. Mimo iż w Bieszczady jeździ coraz więcej osób, nadal jest tam znacznie mniej turystów niż w popularnych tatrzańskich kurortach.

Możesz wybrać się na wyprawę trasą Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej (około 150 km). Trasa wiedzie przez miejscowości takie jak: Lesk, Olszanica, Ustrzyki Dolne, Czarna, Lutowiska, Ustrzyki Górne, Wetlina, Cisna, Baligród i znów Lesko. Jeśli chcesz wybrać się na krótszą wyprawę (około 100 km), zacznij w Czarnej, jedź wzdłuż Jeziora Solińskiego, następnie przez Polańczyk do Leska.

Wielkopolski szlak rowerowy

Wielkopolski szlak rowerowy liczy sobie 99 km. Jest to trasa o średnim stopniu długości. Wyruszając na wyprawę tym szlakiem, możesz podziwiać zarówno zabytki, jak i piękne, polskie jeziora.

Wyprawę możesz zacząć w Poznaniu, przy jeziorze Malta. W trakcie wycieczki będziesz mijać inne jeziora, jakimi są między innymi:

 • Jezioro Strzeszyńskie,
 • Jezioro Kierskie,
 • Jezioro Pamiątkowskie.

Oprócz tego będziesz mieć szansę zobaczyć nawet 52 inne zbiorniki wodne!

Miejscowości, na które warto zwrócić uwagę to np.:

 • Szamotuły z Zamkiem Górków oraz pierwszą drukarnią w Wielkopolsce,
 • Sieraków – Sierakowski Park Krajobrazowy i najstarsza w Polsce stadnina koni gorącokrwistych.

Rowerem po Mierzei Helskiej

Zwiedzanie Pomorza możesz zacząć na przykład w Redzie, skąd wyruszysz na wycieczkę po pięknych okolicach Zatoki Puckiej. Trasa turystyczna wiedzie aż do samego Helu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć na Helu, a skończyć w Redzie.

Jadąc na Hel, będziesz mijać wiele miejscowości, wśród których znajdą się:

 • Jurata,
 • Jastarnia,
 • Chałupy,
 • Władysławowo,
 • Sosnowo,
 • Swarzewo.

Będziesz mijać zarówno zalesione tereny, jak i łąki oraz pola, obserwując także piękne, polskie Morze. Ponieważ trasa wiedzie także przez gwarne nadmorskie kurorty, wybierz się na wycieczkę poza sezonem urlopowym, czyli wiosną lub wczesną jesienią.

Na dwóch kółkach możesz zwiedzić niemal cały kraj. Polecamy także wyprawę na Kaszuby czy wycieczkę trasą rowerową w okolicach Jeleniej Góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *