Wyjątkowe miejsca do fotografowania - Route 66

Wyjątkowe miejsca do fotografowania – Route 66. Droga Matka i symbol Sanów Zjednoczonych

Route 66 to jedna z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejsza droga na całym świecie. Została otwarta 11 listopada 1926 roku i łączyła Chicago z Los Angeles. Na przestrzeni lat zdobyła status kultowej i symbolicznej. Została też nazwana Drogą Matką. Przejazd nią jest jak podróż w czasie – pozwala niemal dotknąć przeszłości i poznać lepiej historię Stanów Zjednoczonych oraz charakter Amerykanów. Jadąc nią, odnajdziesz mnóstwo przedziwnych, przepięknych, a także sentymentalnych miejsc, które z pewnością będziesz chciał uwiecznić na fotografiach.

Narodziny i znaczenie Route 66

Route 66 bywa nazywana symbolem wiary w lepszą przyszłość, Drogą Matką, Drogą Drugiej Szansy czy Drogą Chwały. To tędy podróżowali marzyciele, szukający swojego miejsca na ziemi. To tędy uciekano przed potężnymi burzami pyłowymi. To tędy każdego roku niestrudzeni turyści przemierzają tysiące kilometrów, by na własnej skórze poczuć, jak to jest jechać po marzenia pierwszą trasą łączącą zachód i wschód Stanów Zjednoczonych.

Przez wiele lat Route 66 tętniła życiem. Ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód transportowano nią towary. Swego czasu była najlepszym sposobem na przemierzenie całego kraju. Amerykanie jeździli nią na wakacje i podróżowali w poszukiwaniu lepszego jutra – by spełniać marzenia i szukać swojego miejsca. Niestety, wraz z rozwojem kolei droga zaczynała tracić na znaczeniu. Mnóstwo lokalnych biznesów, otwartych przy drodze, zaczęło upadać. Część z nich przetrwała, inne pełnią funkcję pamiątkową i muzealną. Na niektórych odcinkach droga jest zamknięta. W wielu przypadkach tuż obok Route 66 wiedzie kilkupasmowa, nowoczesna autostrada.

Route 66 dzisiaj – legendarna trasa i fotograficzny raj

Route 66 ma dziś jednak znaczenie symboliczne i stała się drogą legendarną, którą wiele osób chce pokonać, by spełnić swoje podróżnicze i fotograficzne marzenia.

Jadać nią, będziesz mijać mnóstwo przydrożnych moteli, małych jadłodajni i typowych amerykańskich barów, a nawet stare więzienia (oczywiście teraz w formie muzeów), saloony rodem z westernów, opuszczone cadillaki i ciężarówki, stare stacje benzynowe, neony i mnóstwo innych, nietuzinkowych miejsc.

Jadąc Route 66, chwilami będziesz odnosić wrażenie, że jedziesz donikąd – za Tobą i przed Tobą nie będzie nic oprócz drogi i bezkresnych terenów. W innych miejscach będziesz mijać piękne wzniesienia i pomarańczowe skały malujące się na horyzoncie. Czy to wszystko nie brzmi, jak raj do fotografowania?

Trasa 66 pełna jest miejsc, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Nietypowe połączenie reliktów historii, kontrastowe połączenia barw, niemal namacalna historia i wyjątkowe krajobrazy. Zdecydowanie będzie mógł dać upust swojej fotograficznej fantazji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *