Święta w domu czy w hotelu

Święta – w domu czy na wyjeździe?

Święta Bożego Narodzenia to czas spędzany najczęściej w u bliskich lub we własnych domach czy mieszkaniach. Zwyczaj wyjeżdżania na Święta jest coraz bardziej popularny, ale nadal często uważany za kontrowersyjny. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pobyt w hotelu czy pensjonacie nie kojarzy się wielu osobom z rodzinną, kameralną atmosferą. Rzeczywistość może być jednak zupełnie inna, a pobyt w hotelu (np. ze SPA) może okazać się niezapomnianym przeżyciem. Gdzie spędzać Święta? Wyjechać, czy zostać w domu? Jakie zalety ma wyjazd na Boże Narodzenie? Sprawdźmy!

Święta w domu – za i przeciw

Świętom w domu niewątpliwie nie można odmówić uroku. Już kilka dni przed Wigilią wkrada się to znajome zamieszanie. Kuchnia jest najbardziej obleganym miejscem, a w całym domu unoszą się zapachy przygotowywanego jedzenia. Domownicy sprzątają, porządkują swoje rzeczy, stroją choinkę i oddają się innym, przedświątecznym zajęciom. Można udekorować wnętrza według własnego pomysłu i spędzać czas w znajomej, bliskiej przestrzeni.

Jednak czas przedświąteczny i same Święta to także dla wielu osób dni, które kojarzą się z wieloma rzeczami, ale na pewno nie z odpoczynkiem i relaksem. Stres związany z zakupami, przygotowywaniem potraw, sprzątaniem i kupowaniem prezentów potrafi przyćmić radość i klimat Świąt. Kto z nas nie ma za sobą nocy zarwanych na lepieniu pierogów, pakowaniu prezentów czy przygotowywaniu ciast? Chyba każdy zna to uczucie. W dodatku kwoty, jakie wydaje się na kolacje i obiady organizowane w domu, potrafią często przyprawić o zawrót głowy. To wcale nie musi być rozwiązaniem tańszym niż Święta w hotelu czy pensjonacie.

Jaki jest złoty środek? Jak móc cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia, odpoczywać i czerpać z nich pełnymi garściami, a jednocześnie rozkoszować się wybornymi daniami i kameralną atmosferą? Dobrym pomysłem jest wyjazd na Święta do hotelu, np. w góry.

Święta w hotelu lub pensjonacie – dlaczego warto?

Przede wszystkim wyjeżdżając, możesz zapomnieć o całej przedświątecznej gorączce – o robieniu list zakupów, planowaniu dań, ustalaniu, kiedy zaserwować dany posiłek, rozmyślaniu, w jakiej kolejności przygotowywać posiłki, by były świeże, smaczne i ciepłe. Możesz przygotować tylko to, na co masz ochotę, albo… nic. Nie musisz też nakrywać do stołu, sprzątać po wizycie gości.

Decydując się na święta w hotelu, zdejmujesz ze swoich barków ciężar przygotowywania uroczystości – oddajesz wszystko w ręce innych. Ty za to możesz cieszyć się wolnym czasem i napawać towarzystwem najbliższych.

No dobrze, a co z atmosferą? Kameralnym klimatem? Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz przytulny pensjonat, hotel, a nawet hotel ze SPA, który zagwarantuje Ci prawdziwie rodzinną, przytulną atmosferę.

Święta w hotelu czy pensjonacie mogą być niezwykle klimatyczne. Jeśli wybierzesz przytulne, kameralne miejsce, będziesz mógł cieszyć się intymną, przytulną atmosferą, nie tracąc nic z ducha Świąt. A do tego możesz zyskać:

  • Wyśmienite obiadokolacje przygotowane przez profesjonalnych kucharzy (w tym uroczystą Wigilię),
  • Pyszne, sycące śniadania, w tym uroczyste, świąteczne śniadania,
  • Noclegi w przytulnych pokojach,
  • Atrakcje dodatkowe, takie jak wizyta św. Mikołaja, koncert kolęd czy zabiegi w SPA.

Jakie miejsce wybrać? Przede wszystkim takie, które ma bogatą ofertę, dobre opinie, przyjazne wnętrza i jest położone w atrakcyjnej okolicy, np. w górach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *