flash-it.pl - GoPro - znane i lubiane produkty na całym świecie

GoPro – znane i lubiane produkty na całym świecie

Produkty marki GoPro są znane i lubiane na całym świecie od przeszło 16 lat. Ich kamery, które wyróżniają się minimalnymi rozmiarami, nie tracąc nic na fantastycznej rozdzielczości, są jednymi z najpopularniejszych, stworzonych do nagrywania codziennych, a często również ekstremalnych zdarzeń. Na pomysł stworzenia takiego urządzenia wpadł Nick Woodman, który podczas pobytu w Australii w 2002 roku nie był w stanie zrobić udanego zdjęcia obserwowanym surferom. Zauważył, że umożliwiający to sprzęt jest albo bardzo drogi, albo trudno dostępny. I postanowił to zmienić. W ten sposób powstała kamerka GoPro oraz cała gama akcesoriów do niej. I co istotne, sprzęt ten dostępny jest nie tylko dla fanów surfingu bądź sportów ekstremalnych.

Kamera GoPro

Nie ma na rynku drugiej, równie uniwersalnej kamery, którą możemy stosować zarówno w powietrzu, na lądzie, jak i pod wodą. To pierwsza i chyba najbardziej oczywista przewaga kamery GoPro nad konkurencją. W końcu nikt nie lubi ograniczeń i np. dzięki modelowi GoPro 9 nasze przygody możemy dokumentować w niemal każdych warunkach. W końcu GoPro to absolutnie najbardziej zaawansowana, doposażona i wszechstronna kamera GoPro, jaka powstała do tej pory. Firma Nicka Woodmana w dziewiątej odsłonie swojego bestsellera zdecydowała się na szereg zmian, które podnoszą jeszcze bardziej wysoko zawieszoną poprzeczkę. Ich najnowszy model to zupełnie nowa jakość pracy i jeszcze lepsze efekty.

Co nowego?

Nowy model GoPro 9 to oczywiście zupełnie nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej wpływają na jakość użytkowania. W nowym modelu pojawiają się m.in.:

– HINDSIGHT – tryb, w którym nigdy nie stracisz ujęcia czy chwili! W trybie tym kamera cały czas rejestruje materiał, jednak nie zapisuje go trwale na karcie pamięci. Zmienia się to, kiedy wciśniemy odpowiedni przycisk – wtedy GoPro 9 nagra trwale na kartę wszystko to, co wydarzyło się przez ostatnie 15 lub 30 sekund (do wyboru).

– LIVEBURST – użytkownik robiący zdjęcie w tym trybie otrzymuje w rzeczywistości mały zbiór zdjęć lub krótką sekwencję video. Kamera rejestruje 1.5 sekundy przed i 1.5 sekundy po wciśnięciu migawki – dzięki temu możemy wybrać najbardziej korzystne ujęcie albo też zatrzymać krótką sekwencję video. 

To zaledwie dwie nowości, które zdecydowanie urozmaicają pracę z kamerą GoPro.

Co do tego?

Jeśli zostaliśmy już właścicielami np. GoPro 7 i zależy nam na naszym sprzęcie, warto zastanowić się nad kilkoma przydatnymi dodatkami. Odpowiednio dobrane akcesoria pozwolą naszej GoPro 7 wytrzymać nie tylko ekstremalne temperatury, ale również – co jest znacznie częstsze – upadki na twarde podłoże czy też kąpiele w zimnej wodzie. Stąd tak istotny jest wybór odpowiedniej obudowy oraz szkła hartowanego – wszystko po to, by nasza kamerka służyła nam jak najdłużej. Dodatkowo, jeśli wiemy, kiedy chcemy kręcić nasze filmiki, warto zakupić np. odpowiedni uchwyt do trzymania kamerki – może to być opaska na głowę lub w razie potrzeby nawet szelki na klatkę piersiową.

Kijek do kamery GoPro

Jak wiadomo, czasami, żeby złapać dobre ujęcie, potrzebna jest pomocna dłoń. W końcu nie każdą sytuację możemy nagrać kamerką trzymaną w ręce bądź przytwierdzoną np. do kasku. Na wypadek takich sytuacji na pomoc przychodzi jedno z najpopularniejszych akcesoriów, czyli kijek do kamery GoPro. Dzięki niemu będziemy mogli robić zdjęcia czy nagrywać z perspektywy trzeciej osoby. Ważne jest to, że dzięki temu rozwiązaniu użytkownik, jako główny bohater, będzie mógł pojawić się na planie. Długość tej “dodatkowej ręki” może dochodzić do 90 cm co z powodzeniem wystarczy do szerokiego uchwycenia wszystkich niezbędnych detali. Kijki do kamery GoPro powinny zdecydowanie być jednym z pierwszych dodatków – dzięki nim możliwości kamerki w znaczący sposób się zwielokrotniają.

Na koniec

Kamera GoPro jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które aktywnie spędzają czas i chcą uwiecznić najciekawsze momenty w jakości, jakiej nie zapewni chociażby fotografia smartfonem. Kamera w połączeniu z kilkoma akcesoriami daje nam praktycznie nieograniczone możliwości nagrywania wspaniałych pamiątek z naszych wypraw – zarówno tych codziennych, jak i tych bardziej wymagających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *