flash-it.pl - Korzyści z certyfikatu SSL

Korzyści z certyfikatu SSL

Coraz więcej stron internetowych jest zabezpieczanych certyfikatami SSL i nie jest to wcale przypadek. Posiadanie takiego certyfikatu to wiele korzyści, z których nie wszyscy zdają sobie sprawę. Wyjaśniamy, co można zyskać dzięki certyfikatowi SSL.

Dzięki szyfrowaniu SSL można skutecznie zabezpieczyć transmisję danych w internecie, ale nie tylko. Certyfikat SSL pomaga w wielu aspektach prowadzenia serwisu internetowego. Zanim jednak pokażemy te korzyści, wyjaśnimy, skąd wziąć certyfikat SSL.

Gdzie kupić certyfikat SSL?

Jeszcze kilkanaście lat temu certyfikaty SSL były bardziej ciekawostką niż realnym zabezpieczeniem strony www i nie było łatwo je zdobyć. Dziś jednak nie jest to problemem. Certyfikaty SSL oferuje już każdy dobry dostawca usług internetowych (np. Domeny.pl). Do tego zwykle u jednego dostawcy można znaleźć różne rodzaje certyfikatów. Ponadto ich instalacja nie jest skomplikowana i tak naprawdę dość szybko można zabezpieczyć witrynę internetową certyfikatem.

Zabezpieczenie transmisji danych

Największą korzyścią, jaka wynika z posiadania certyfikatu SSL, jest możliwość zabezpieczenia danych, jakie powierzają nam użytkownicy. Cyberprzestępcy tylko czyhają, żeby przechwycić transmisję z newralgicznymi informacjami. Szyfrowanie SSL pozwala zabezpieczyć dane przesyłane między przeglądarką użytkownika a serwerem. 

Budowanie zaufania

Nie wszyscy wiedzą, ale certyfikat SSL nadaje się także doskonale do budowania zaufania do witryny internetowej. Coraz więcej internautów ma świadomość, jak ważne są kwestie bezpieczeństwa w internecie i co oznacza zielona kłódka przy adresie strony www. Obecność certyfikatu SSL jest dla nich znakiem, że właściciel witryny poważnie traktuje kwestie bezpieczeństwa i dba o dane użytkowników. To zachęca do wchodzenia na stronę internetową.

Wsparcie w SEO

Certyfikat SSL może także pomagać w działaniach SEO (więcej o optymalizacji strony przeczytasz tutaj: Jak zoptymalizować zdjęcia do sklepu online).

Warto pamiętać, że najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka, czyli Google, wspiera i promuje przede wszystkim te witryny, które są bezpieczne. W praktyce oznacza to wsparcie dla adresów zaczynających się od https. Dzięki SSL mamy szansę łatwiej zająć atrakcyjną pozycję w wynikach wyszukiwania,

Wypełnienie przepisów o RODO

Warto także pamiętać, że certyfikat SSL pomaga wypełnić obowiązek wynikający z przepisów o RODO. Co prawda nie znajdziemy w nich informacji o konieczności instalowania certyfikatu SSL, ale za to jest konieczność szyfrowania danych osobowych przez administratorów danych. SSL pozwala łatwo wypełnić ten obowiązek.

Posiadanie certyfikatu SSL to same korzyści dla strony internetowej. Nie tylko nie jest oznaczana przez przeglądarki jako niezabezpieczona, ale do tego pomaga budować zaufanie do witryny, szyfruje dane i pomaga w SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *